Bir zamanların ambulans araçları: 1950 model Willys Jeep

Bir zamanların ambulans araçları: 1950 model Willys Jeep

Soğuk savaş döneminde Amerika'nın askeri araç envanterinde yer alan Willys Jeep 1960'lı yıllarda Türkiye'de ambulans olarak kullanılıyordu. Çok eski bir üretim olmasına rağmen dayanıklı bir araç olması onu birçok jipten ayırıyor.

İşte karşınızda Willys Jeep

Aracın normal vitesine ek olarak arazisi de mevcuttur. 2000 cc motor hacmine sahip olan bu canavar arazide tam olarak bir cankurtaran vasıtası görüyor. Bu nedenle uzun yıllar Amerikan ordusuna hizmet verdi.

mini
Paul McCartney’den Prince Charles’a, Bay Bean ve Charlotte Rampling de dahilolmak üzere, 1960′ların ve 1970′lerin Mini sahibi olan ünlüleri arasındabulunuyor. Paul McCartney’den Prince Charles’a, Bay Bean ve Charlotte Rampling de dahilolmak üzere, 1960′ların ve 1970′lerin Mini sahibi olan ünlüle…

Vietnam Savaşı'nda Amerikan ordusunun vazgeçilmeziydi

Amerika'nın büyük harcamalar yaparak girdiği Vietnam Savaşı'nda bu jipler çok işe yarıyordu. Özellikle arazinin eğimli ve engebeli olduğu yerlerde girilen gerilla çatışmalarında ordunun ikmali bu araçlar ile sağlanıyordu.

Tasarımcının karantina sürecinde yaptığı Bugatti yorumunu keşfedin
Shenzhen merkezli endüstriyel tasarımcı Rafal Czaniecki, Bugatti’yi TERRACROSS adı verilen fütüristik konseptli bir 4 x 4 ’e dönüştürdü.

Hız olarak zamanın ilerisinde bir jip

150 beygir gücünde olan motoru zor arazi koşullarında hız yapmayı da mümkün kılıyordu. Bu durumda aracın aerodinamik özelliklerinin de katkısı var. Bunun yanında aracın yapıldığı malzemenin dayanımı da araziye uyum sağlamasına neden oluyordu.

2021 Mercedes-Benz C Serisi tanıtıldı
Sahip olduğu özellikler ile fark yaratacağı düşünülen 2021 Model Mercedes-Benz Cserisinin S serisi ile mukayese edilebilecek nitelikteki özelliklerinihaberimizde sizlerle paylaştık. 0′dan 100′e sadece 4 saniyede çıkabilen elektrikli araba!Steve Fambro,elektrikli araçların en göze batan sorunları…

Yanlışlıkla geri vitese takmayın :)

Eğer bu aracı birgün kullanma şansınız olursa vites sıralamasının farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Birinci vites yerinde geri vites yer almaktadır. İkinci vites yerinde ise birinci vites yer alır. Bu sıralamayı takip ederek diğer viteslere geçişiniz mümkündür. Bunun yanında arazi vitesleri de fotoğrafta görüldüğü gibidir. Arazi özelliğini etkinleştirmek ve kullanmak için bu vitesleri kullanıyorsunuz.

Yeni Normalin Vazgeçilmez Trendi: Karavan İle Seyahat
Özellikle salgın hastalıklar[https://www.jaguar-turkiye.com/jag-style-seyahat-yeni-normal-ile-gelen-yeni-tatil-aliskanliklari-karavan-seyahati] ile evlere kapandığımız bugünlerde dışarıya çıkmak hatta nefes almak bile zorbir hale geldi. Bu nedenle insanlar şehir dışarısında yer alan mülklerinegi…

Neden ambulans?

Türkiye'de bulunan modeli yukarıda yer aldığı gibiydi. Fakat bu araçlar ambulans görevi görüyordu. Dayanımlı olması ve uzun yıllar yıpranmaması aracın sürekli kullanımına izin veriyordu. Orjinalinde arkada altlı üstlü iki adet kapak yer alırdı. Fakat ambulans olarak kullanılan araçlar modifiye edilerek iki adet kapıya sahip oldu. Böylece sedye ve hasta girişi mümkün kılınmış oldu.

Türkiye’nin Yabancı Lisansı İle Üretilen İlk Aracı: Murat 124
Son model bir jipe binmeyi hepimiz hayal etmişizdir. Otomatik vites, akıllıyazılımlar, abs ve en önemlisi yakıt tasarrufu! Günümüzün modern ve sonteknoloji araçları bu tür gereklilikleri yerine getirirken 80′lerin teknolojisiile vazgeçilmez olan bir araçtan bahsedeceğiz: Murat 124[https://tr.wikipedia.org/wiki/Murat_124…

Sizler de eski ve yıpranmış olan bir Willys Jeep aracını uygun fiyata alıp modifiye ederek satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu aracın meraklılarının olduğunu söylemeden geçmeyelim. Satışını gerçekleştirirken zorlanmayacaksınız.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün