Bir fransız firması 160 Nm'ye kadar tork vaat eden bisiklet tasarladı 🚲

Bir fransız firması 160 Nm'ye kadar tork vaat eden bisiklet tasarladı 🚲

Fransız girişim whaTTfornow, elektrikli bisikletler için klasik zincirli şanzımanı devamlı kullanıma olanak sağlamayan elektrikli bir şanzımanla birleştiren yeni bir şanzıman sistemi geliştirdi.

Artık, motosikletin 25 km / sa'ten üç saniyeden daha kısa sürede hızlanmasını sağlayan güçlü bir talep üzerine çok güçlü bir tork üretiyor.

İsveç’li Motosiklet üreticisinden güneş enerjili bir tasarım
İsveçli elektrikli motosiklet üreticisi CAKE, kaçak avlanmayı önleme amaçlı bir elektrikli motosiklet olan kalk AP’yi oluşturmak için güney afrika yaban hayatı koleji ve güneş enerjisi çözümleri lideri hedef sıfır ile ortaklık kurdu.

WHATTfornow'un kurucusu francois guers , "elektrikli yardım bisikletine değil, gerçek bisiklete geri dönmek istedik" diyor ve ekliyor..

"Elektriği kullanmak istemediğinizde normal klasik bisiklet moduna sahipsiniz, ancak elektrik yardımına ihtiyacınız olduğunda büyük güç elde edebilirsiniz."
Tasarımcının karantina sürecinde yaptığı Bugatti yorumunu keşfedin
Shenzhen merkezli endüstriyel tasarımcı Rafal Czaniecki, Bugatti’yi TERRACROSS adı verilen fütüristik konseptli bir 4 x 4 ’e dönüştürdü.

whaTfornow elektrikli bisikletler, şu anda piyasada bulunandan iki ila üç kat daha fazla olan 160 Nm'ye kadar tork vaat eden güçlü devasa bir motora sahip. Pedal çevirme yardımı, gidonlarda bulunan bir tetikle etkinleştiriliyor ve her biri öncekinden daha fazla tork sağlayan üç farklı güç artırma moduna sahip olacak şekilde tasarlanmış.

Kullanıcı istediği hıza ulaştığında, pedal çevirme klasik modu geri yüklenebilir olarak kurgulanmış. Ağırlık olarak da oldukça iddialı olan bu elektrikli bisiklet 16 - 18 kg arasında bir özgül ağırlığa sahip.

- Reklam Alanı -
Ahmet E.

Yazar Ahmet E.

Tasarım incelemeleri, proje fikirleri ve daha çok teknoloji içerikleri odaklı yazılarla sizlerleyim.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün