Bilim insanları beyindeki korkuyu ortadan kaldırmanın yolunu buldu!

Bilim insanları beyindeki korkuyu ortadan kaldırmanın yolunu buldu!

Bilim insanları beyinde cesareti arttırıcı bir yöntem buldu. Japon bilim insanlarının uzun uzun uzatma bu teknoloji ile artık insanlar korku yerine daha çok cesaretlendirilmesi hedefleniyor.

MR Teknolojisi

Bilim insanları MR ve yapay zeka teknolojisi ile çalıştığı bu projede, insanların beyninde yer alma mekanizması psaif hale getirmenin yollarını arıyor. 50'den fazla insan üzerinde denenen bu yöntem mental olarak rahatsız olan hastalar üzerinde büyük yazı yazması bekleniyor. Ayrıca tüm bu detaylar bilim dergisinde yayınlanmış durumda.

Beyin Teknolojisi

İnsanlar daha cesaretli olma isteklerini ezelden beri dile getirmektedir. İnsanların doğuştan sahip oldukları veya sonradan bir olay nedeniyle fobilerle, korkunun özünden kurtulmak istiyorlardı. Bu yüzden sahip oldukları fobilerin ve korkuların üzerlerine gidiyorlardı. Bu yöntem insan üzerinde daha fazla olumsuz durumlara yol açıyordu. Hal böyle olunca insanlar farklı bir yol arayışına girdiler.

İnsanlığın Sonunu Robotlar Mı Getirecek?
Akıllı robotlar, yapay zeka çalışmalarının ivmeli bir şekilde ilerlemesi ilebirlikte artık hayatımızda yerini almaya başladı. Bu robotların nasılçalıştığını anlatarak sizlerin kafasını elbetteki karıştırmayacağız. Fakatonların artık hayatımıza girdiğini de unutmayalım. Peki akıllı robotlar insanl…

Japon bilim insanları bu proje sayesinde teknolojiyi kullanan bazı korkuları kullanmak için kullanmak istedikleri teknolojileri kullanmak . Hatta bunun yanı sıra sıra bireysel olarak değişimin mümkün olabilir dile getirdiler. Daha erken aşamada genişleyen bilim insanı bu proje üzerinde uzun yıllar çalışacak gibi görünüyor.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün