Bilgisayar satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bilgisayar satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yeni bir bilgisayar satın alacaksanız aklınızda birçok soru işareti belirir. Peki size göre en uygun bilgisayarı seçebilmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Bütçenizi belirleyin!

Bilgisayar fiyatları geniş bir fiyat aralığında değişim gösterir. Bu nedenle ilk etapta bir bütçe belirlemek en akıllıca harekettir. Bu adımdan sonra bütçenize en uygun ve en performanslı bilgisayarın satın alabilirsiniz.

Yeni teknoloji kafanızın içine girebilir. Hazır mısınız?
Araştırmacılar ve Doktorlar uzun zamandır konuşmaya veya yazmaya dayalı olmadanbirisinin beyninden bilgi alabilmenin yollarını arıyorlar. Vücutları artıkhareket edemeyen veya konuşamayan insanlar için bu durum yardımcı olabilir.İmplante edilmiş elektrotlar, beynin hareket alanlarındaki sinyalleri…

Kullanım amacınızı belirleyin!

Eğer oyun oynamak için bir bilgisayar satın almak istiyorsanız bunun için bütçenizi biraz arttırmanız gerekebilir. Oyun bilgisayarlarında en önemli cihaz unsuru ekran kartı ve geçici bellek kartıdır. Bu iki kartın özelliklerini oynamak istediğiniz oyunların sistem gereksinimlerini kontrol ederek belirleyebilirsiniz.

Bilgisayar Programlama ve Programlama Dillerinin Kullanımı
Bilgisayar programlamacılığı uzun yıllardan beri gündemde olsa da son birkaçyıldır bütün insanların ilgisini çeken bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır.Birçok ebeveyn, çocuklarını bu yönde eğitilmesini istemektedir. Bunun nedenimaddi çıkarlar olsa da günümüzde birçok genç iyi derecede programl…

Teknik programlar mı kullanacaksınız?

Eğer teknik çizim ve mühendislik programlarını kullanabileceğiniz bir bilgisayar satın alacaksanız işlemci ve geçici bellek özellikleri birinci planda olmalıdır. Buna ek olarak bu programlardan bazıları ekran kartının da yüksek özellikli olmasını koşul koymaktadır.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün