Belçika'lı sokak sanatçısından realistik kuş tüyü boyamaları

Belçika'lı grafiti sanatçısından gerçekçi kuş tüyü duvar boyama sanatı örneklerini sizlerle bu haberde paylaştık.

Ahmet E.
Ahmet E.

Belçikalı sanatçı Adele Renault, kentsel bir sıkıntıyı olağanüstü güzel bir yaratığa dönüştürmek için eşsiz bir yeteneğe sahip. Büyük boy güvercinleri, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde duvarları süsleyerek, favori konularını tam olarak gözden kaçırdıkları ve görmezden geldikleri yerlerde kutlayan halka açık sanat eserleri yaratıyor.

Birkaç yıl önce Renault, odağını her zaman en çekici bulduğu bireysel tüylere kaydıran bir girişim olan “makro dünyada gezinme” dediği şeye başladı. “Doku, her şeyi göstermekten daha göz kamaştırıcı ve ilgi çekici” diyor.

“Tüyler bir şekilde kendi dilim haline geldi. Artık onları fotoğraf referansı olmadan oluşturuyorum, daha çok sonuç olarak dokular ve yumuşaklık yaratan meditatif bir uygulama gibi.” Duvar resimleri o zamandan beri kuşları tam olarak tasvir etmekten, tüy kümelerine ve katmanlar ve tutamlar halinde filizlenen bireysel dikenlere odaklanmaya yöneldi.

Renault kendini gerçekçi formlara adamış olsa da, daha yeni sanat eserleri renklerle oynuyor ve daha önce doğal olarak oluşan maviler ve morlara odaklandığı yerlere parlak gökkuşağı tonları enjekte ediyor.

Canlı tüyler yağlı, yanardöner bir parlaklıkla yayılır ve duvarda fırfır gibi görünür; derinlik ve gölge oluşturmak için yağ veya sprey boyayı titizlikle kaplayarak elde ettiği rompe-l'œil efektinde.

Duvar Boyama