Belçika'da özel tasarım bir konut projesi

Belçika'daki bu tek aile evi oldukça özel tasarım unsurlarına sahip. İşte tasarıma dair detaylar haberimizde..

Yağmur Heldem
Yağmur Heldem

Project Office Studio Okami Architects , Belçika'da 273 metrekarelik ilginç bir özel ev alanı yarattı.

Issız bir arsa satın alan müşteri, üzerine geleneksel kurallara uymayan kalıcı bir konut inşa etmek istedi. Ve bu bölgedeki kurallar oldukça açık - eğimli bir çatı, belirli boyutlarda pencereler, yerel tuğlalar.

Ancak müşteri, mimari dergiler için değil, kendisi için bir ev inşa etmek istedi. Manzarayı ve doğanın mevsimlerle değişme şeklini seviyordu, vadide güneşin doğuşunu izlemeyi seviyordu, çevrenin sakinliğini seviyordu ve betonu seviyordu. Aynı zamanda müşteriler, dört yetişkin çocuğunun istedikleri zaman yanlarında kalabilmelerini sağlamak istediler.

Şehir konseyini geleneksel kurallardan uzaklaşmaya ikna etmek, müşterinin sonsuz vadi manzarası hayalini gerçekleştirmesine izin vermek iki yıl sürdü. Yamacın derinliklerinde, tüm yatak odalarını temiz hava, gün ışığı ve muhteşem manzaralar ile biraz mağara benzeri bir atmosferle dolduran bir veranda var. Günlük yaşam, tavandan tabana pencerelerin vadinin panoramik manzarasını sunduğu çatı katı tarzı bir açık alanda gerçekleşir.

Malzemeler, pencerenin dışında sürekli değişen yeşilin vurguladığı sakin renk şeması olan güçlü ama sakin kompozisyona uyumlu bir şekilde uyum sağlamak için özenle seçilmiştir.

Mimari