En pahalı Basquiat resim çizimi

En pahalı Basquiat resim çizimi

Jean-Michel Basquiat’ın Aby Rosen koleksiyonundan 1982 Warrior (Savaşçı), Salı günü Christie’nin satışında alıcı primi ile 323.6 milyon HKD (41.7 milyon $) 'a satıldı. Warrior şimdi müzayedede satılan en pahalı Basquiat eserleri arasında yer alıyor.

Sinekkapan bitkisinden yapılan robot tasarımı
Bilim insanları, sinekkapanlarının yapraklarına elektrotlar bağlayarakkapanmalarını sağladı. Bitki dünyasından yeni bir robotik yakalayıcı başarıylatasarlandı. Kesik bir Venüs sinekkapan parçasıyla yapılan bu yeni cihaz, küçükve hassas nesneleri kavrayabiliyor. Yeni teknoloji kafanızın içine gir…

Eserin bir savaşçıyı nitelediğini rahatlıkla görebilimekteyiz. Aynı zamanda elinde bir kılıç ve başında bir taç bulunmaktadır. Eserin satıcısı, Alman-Amerikan emlak geliştiricisi ve sanat koleksiyoncusu Aby Rosen, aynı zamanda Pablo Picasso, Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Cy Twombly, Alexander Calder, Damien Hirst ve Richard Prince'in eserlerinin de sahibi.

Jean-Michel Basquiat, Warrior, 1982

İlk olarak 1983'te Tokyo'da Akira Ikeda Galerisi'nde sergilenen eser, sonraki yıllarda Paris, Viyana ve Milano'daki sergilere gitti. En son 2019'da Brant Vakfı'nın New York uzay temalı açılış etkinliğinde sergilendi.

Satış, Dustheads'in (1982) Christie's New York'ta satıldığı ve 48,8 milyon dolar kazandırdığı 2013'ten beri devam eden Basquiat için pazar fiyatının yükselişi devam etti. Bugünkü satıştan önce, en pahalı 10 Basquiat eserinden 9. sırada Warrior resmi bulunuyor.

Eser en pahalı grafiti resim olarak sanatseverlere sunulmaya devam ediyor.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün