Avustralya'lı mimarlardan cam pavilyon tasarımı

Avustralya'lı mimarlık firması room11, sıradışı bir cam pavilyonu duyurdu. Detaylar haberimizin devamında..

Ahmet E.
Ahmet E.

Avustralyalı mimarlık firması Room11, Koonya Pavilion projesini sundu. Bu modern köşk, muhteşem doğası diğer insan yapımı nesnelerle karşılaştırılamayan Tasman Yarımadası'nın kıyısında yer almaktadır. Bu evin tasarımına yönelik basit yaklaşım, konutun dört duvarının da camdan yapılmasının bir sonucu olarak çevre ile herhangi bir vurgu girişimini en aza indirmeye neden oldu.

Cam pavyon manzarada uyumlu görünüyor, açık doğası bu eşsiz yerin özelliklerinin anlaşılmasını sağlıyor.

Pavyon, yine Room11 mimarları tarafından tasarlanan ana rezidansa ek olarak hizmet veriyor. Burada müşteri emekli olabilir ve yaratıcı projeleri üzerinde çalışırken doğadan ilham alabilir.

Yarımadadaki derin kornişler, geliştirilmiş camlar ve elverişli bir iklim, mimarların termal problemlerden korkmadan böyle ağırlıksız bir yapı oluşturmasına izin verdi. Sonuçta, bir projede camın aşırı kullanımı sadece stilistik bir araç değil, çevredeki doğa ile doğrudan fiziksel ve psikolojik bir bağlantı kurmaya çalışma ihtiyacıdır.

Ve hepsi iç ve dış çevre arasında görsel ve fiziksel engeller olmadan, çünkü bu cam duvarlar da birbirinden ayrılarak nesneyi devasa bir verandaya dönüştürüyor. Banyonun sadece kapalı iç hacmi değişmeden kalır.

Mimari