Avustralya'da balina şeklinde bir akvaryum

Avustralya'da balina şeklinde bir akvaryum

Akvaryumlar, bilinmeyene olan ihtiyacımızı yeniden canlandırmaktan asla vazgeçmeyen büyüleyici, zamansız bir kavramdır.

Akvaryumlar, bilinmeyene olan ihtiyacımızı yeniden canlandırmaktan asla vazgeçmeyen büyüleyici, zamansız bir kavramdır. Birçoğumuz evde bulundurmayı severiz, ancak hiçbir şey doğaya daha yakın bir deneyimden daha iyi olamaz. Avustralya Sualtı Keşif Merkezi bu konuyu iyi anladı ve her şeyden önce yerel faunanın dengesine olabildiğince az müdahale etmeye karar verdi.

Kısa süre önce, hem insanları şaşırtmak hem de yerel türlerin özel gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış benzersiz bir bina tasarımı ile karşımıza çıktı. Londra merkezli bir mimarlık firması olan Baca Architects , Cetacean Design adlı muhteşem bir balina şekilli bina tasarladı. Bina, eskisinin yerini alacak yeni bir gözlemevi olacak ve kısmen Batı Avustralya kıyılarında bulunacak

Ziyaretçilerin dalgaların altında neler olup bittiğini gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlayacak! Ek olarak, bina halihazırda mevcut olandan daha büyük olacaktır.

Bu anlamda yapılmış en büyük akvaryumlar arasında bulunan tasarım son derece büyük bir ilgi görüyor. Tam olarak suyun altında neler olup bittiğini anlamak isteyenlere oldukça büyük bir imkan sunuyor.

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün