Artık Twitter'daki takipçilerinizden para kazanabileceksiniz

Artık Twitter'daki takipçilerinizden para kazanabileceksiniz

Dün webrazzi'deki bir habere istinaden beynimde şimşekler çaktı. Haberin özeti artık twitter'da sadece ücretli abonelerinize özel içerikleri tweetleyebileceğinizden bahsediyordu.

Bu ne demek biliyorsunuz 🤑

Yeni siteler için yapılması gereken SEO taktikleri
Yeni siteler için kullanıcı odaklı içerikler üretmek noktasında blogumuzun sağlığını SEO taktiklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Bağımsız dijital içerik üreticilerinin geleceği parlak!

Bildiğiniz üzere bağımsız yayıncılık yeniden popüler hale gelmeye başlıyor. Yıllardır farklı platformlarda emek veren benim gibi onlarca dijital içerik üreticileri için enteresan günler kapıda..

Çok kısa bir süre önce teknoloji ve tasarımı buluşturan yenilikleri, tasarım incelemeleri ve haberlerini derleyerek kendi yorumlarımızla paylaştığımız tasarımhaber.com'u yayına aldık. Ve çok kısa bir sürede oldukça güzel mesafe kat etmeyi başardık. Google News'e dahil olduk, 50+ ücretli aboneye ulaştık, alexa türkiye sıralamasında ilk 10.000 site arasına girdik vs vs..

Siteyi bir çok dijital içerik üreticisi gibi wordpress yerine Ghost altyapısını kullanarak güçlendirdik. Bu tam anlamıyla güçlendirmek olarak düşünülebilir. Evet, tam olarak öyle..

Adsense reklamlarının ölçülerini değiştirme
Google reklam servisi adsense responsible (esnek) kodları üzerinde oynama yaparak reklam boyutlarını optimize edebilirsiniz.

Çünkü Ghost'un mottosu dijital içerik üreticileri, bağımsız yazarlığın desteklenmesi üzerine kurulu ve sahip olduğu ferah tasarımlar, hız ve güvenlik ile abonelik seçenekleri ile STRIPE entegrasyonu konusunda çok başarılı. Elbette bazı teknik zorunluluklar ve zorluklara sahip olsa da ufak bütçeler ayırarak bu sorunların üstesinden gelmeniz son derece mümkün hale geliyor.

Twitter'da atacağınız tweetler'den para kazanabileceksiniz..

Haberde yer alan detaylarda çok derinlemesine bilgiler henüz yok. Çünkü haber gerçekten çok yeni.

Henüz herkese açılmayan bu para kazanma özelliği twitter için de ödeme yöntemi üzerinden gelir elde edebilme olanağı sağladığından yakın bir gelecekte herkese kullanıma açılabilir.

İşi karmalıklaştırdıkça işin içerisine para soktukça mevcut kullanıcılarını kaybetme korkusu da derinden kendini hissettirse de twitter bu yeni özelliği henüz yatırımcılarına, analistlere ve bir kaç gönüllüye açmış durumda.

Bir çok fake hesap, konsept hesap ve milyonları bulan takipçiye ulaşan twitter sayfası bu gelişmeyle birlikte özel e-bültenler, özel tweetler atarak para kazanabilecek..

Ülkemizde ne yazıkki bağımsız yazarlık, bağımsız yayıncılık, premium üyelik modelleri çok tutan modeller değil.

Bu iştah açan gelişme, tasarımhaber gibi yayınların önünü açarak yeni ödeme sistemlerinin de önünü açacak gibi duruyor. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek bilmiyorum ama bunlar iyi şeyler 😍

Tasarımhaber'e üye olarak hangi avantajlardan faydalanabileceğiniz ile ilgili tasarımhaber abonelik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün