Arabanızla nasıl daha az yakıt tüketebilirsiniz?

Arabanızla nasıl daha az yakıt tüketebilirsiniz?

Araç sahibi olan birçok kişi dolar ve petroldeki dalgalanmadan dolayı çoğu zaman büyük zarara uğramaktadır. Peki araç sahipleri nasıl daha az yakıt tüketimi gerçekleştirebilir? Gelin birlikte inceleyelim.

Daha az hız yapın!

Aracınızı kullanırken çok hız yapmak yakıt tüketimini arttıran bir faktördür. Bu nedenle hızınızı azaltmalısınız. Bunun yanında, eğer şehirlerarası yollarda yolculuk yapıyorsanız sizin için en karlı hız 90'dır. Bu hızı aşmadığınız takdirde aracınız daha az yakacaktır.

Manuel vites kullanmalısınız!

Özellikle şehir içi kullanımınız sık ise manuel vitesli araç tercihi sizin yararınıza olacaktır. Böylece dur kalk yaparken aracınızı boşa alarak daha az yakıt tüketebileceksiniz. Manuel araçlar otomatik araçlara göre daha az yakıt tüketmektedir.

Pandemi sürecinde yaratılan bir süper lüks araç - ev konsepti daha!
Bireylerin özgürleşme arzularını karşılayan karavanlar gün geçtikte daha dapopüler bir hale gelmeye başladı. Yaşanan pandemide insanların evlere kapalıkalması bu tercihi daha da etkilediği sonuçları geliyor. Müzik sütüdyosuBir karavanı oldukça güzel ve konforlu bir müzik Stüdyosunadönüştürme fik…

Aracınızın periyodik bakımlarını aksatmayın!

Aracın yürüyen aksamındaki eksiklik ve bozuklukların sürekli olarak kontrol edilmesi aracınızın hem ömrünü uzatır hem de yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar. Bu nedenle periyodik bakımlarınızı aksatmamalısınız!

Sıcak havalarda klima yerine camları açın!

Yaz aylarında bir araçta en fazla yakıt tüketen cihaz klimadır. Bu nedenle klima kullanımından kaçınmalısınız. Bunun yerine camları açarak aracınızı havalandırma yoluna gidebilirsiniz. Bu sizin harcadığınız yakıtta gözle görülür bir fark yaratacaktır.

Volkswagen’in yeni amiral gemisi: I.D.4 | Efsane araba tasarımı 🚘
Otomotiv endüstrisine yıllar boyunca adından söz ettirmiş Volkswagen’in yeniaracı I.D. 4’e yakından bakacağız. 2021 Mercedes-Benz C Serisi tanıtıldıSahip olduğu özellikler ile farkyaratacağıdüşünülen 2021 Model Mercedes-Benz Cserisinin S serisi ile mukayeseedilebileceknitelikteki özelliklerini…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün