Caroline Wiseman'in ilginç plaj sanatı

Caroline Wiseman'in ilginç plaj sanatı

Dört demir parça, yakın zamanda, sahibi Caroline Wiseman tarafından Suffolk'taki Aldeburgh sahiline yerleştirilmişti. Görüntülerin öğrenilmesinden sonra Antony Gormley'den büyük tepki geldi. Wiseman, Antony'nin tepkisinin "üzücü" ve "gereksiz" olduğunu ve o zamandan beri parçaları özel bir koleksiyoncuya satmaya karar verdiğini söyledi.

Jeton olarak satılan Burnt Banksy sanat eseri tepkilere yol açtı
Canlı yayınlanan bir videoda yanan ve yok edilen orijinal Banksy, eseri temsileden dijital bir jetonla 380.000 $ (274.000 £) karşılığında satıldı. Kamboçya’nın Khmer mirası nihayet eve dönüyorDouglas Latchford’un Khmer sanatkoleksiyonunun Kamboçya’ya iadesi, yıllarcasüren gizli görüşmelerin ardın…

Bazılarının "oyuncaklara" ve "dev köpek kakası" na benzettikleri heykellerin "iyi bir miktar" karşılığında satın alındığını ve yakında kaldırılacağını da sözlerine ekledi.

BBC Radio Suffolk'a konuşan Wiseman, Sir Antony'nin itirazını duyduğunda "çok üzgün" olduğunu ve "kontrolcü ve diktatörce" olduğuna inandığını söyledi. "Bir sanatçı bir eserini satın aldığında, onu istediğiniz şekilde sergilemek size kalmıştır" dedi. "Böyle olmasına gerek yoktu, gereksiz diye açıklamalarda bulundu.

Eserlerden kazanılan parayla Wiseman, sahilde bulunan ve heykel görünümüne sahip olan gözetleme kulesini yeniden boyamak için kullanacak. Satışın Aldeburgh plajı için "harika bir haber" olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan bu eserlerin plaja konulmasına tepki gösteren Antony, meslektaşı için sert sözler söyledi. Daha fazla tepkini gereksiz olduğunu düşünerek hem kendisi hem de stüdyosu, daha fazla yorum yapmayı reddetti.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün