Alphabet insanüstü işitme deneyimi için bir cihaz üzerinde çalışıyor

Alphabet insanüstü işitme deneyimi için bir cihaz üzerinde çalışıyor

Alphabet, yıllar boyunca,  bitki arabası ve balık izleme kameraları gibi bazı projeler üstlenmeye çalıştı. Ama şimdi, X laboratuvarı insanlara insanüstü işitme deneyimi sağlayabilecek bir cihaz üzerinde çalışıyor. Insider'ın ilk bildirdiği gibi, kod adı "Wolverine" olan proje, sensörlerle dolu donanımlar aracılığıyla işitmenin geleceğini araştırıyor. Üyeleri Insider ile isimsiz olarak konuşan ekip, şu anda kalabalık bir odada insanların seslerini nasıl izole edeceklerini veya çevrenizde örtüşen konuşmalar varken bir kişiye odaklanmayı nasıl kolaylaştıracaklarını anlamaya çalıştıklarını söylüyor.

Xiaomi, boyundan bağlı bluetooth kulaklığını duyurdu
Telefonlarıyla ülkemizde hizmet veren ve çok rağbet gören teknoloji devi Xiaomi,yeni boyundan bağlı Bluetooth[/facebook-akilli-gozluklerine-yuz-tanima-teknolojisi-ekleyecek/]kulaklığınıduyurdu. Kulaklık ile çeşitli görsel ve detaylar yayınladı. Kulaklığın görüntüsüdoktorların kullandığı stetesko…

Kulağın tamamını kaplayan cihazlar ve kulağın üstünden çıkıntı yapan cihazlar da dahil olmak üzere birçok tasarım üzerinde çalıştılar. Insider, bu tür tasarımların kulak için çok büyük olduğunu dile getirdi. Üzerinde birçok alıcının olacağı bu kulaklık, daha küçük bir boyutta olacak. Starkey Hearing Technologies ve Eargo çalışanları da dahil olmak üzere işitme teknolojisi şirketlerinden çok sayıda kişi ekibe katıldı.

Alpabet işitme cihazı

Insider, Alphabet ekibinin yalnızca bir cihaza veya tek bir kullanım durumuna odaklanmadığını söylüyor. Ekip, birden çok cihaz ve modelle başarılı bir iş kurmak istiyor. Bu nedenle başarılı olurlarsa, Google'ın sahip olduğu işitme cihazlarını kullanmaya başlayabileceksiniz.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün