Akıllı saatler hayatımızda ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

Akıllı saatler hayatımızda ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

Son zamanlarda popülaritesi gittikçe artan akıllı saatler birçok kişinin vazgeçilmezleri arasına girdi bile! Adı saat olsa da bu cihazlar size zamanı göstermekten fazlasını vadediyor. Peki akıllı saatler hayatımızda ne gibi kolaylıklar sağlıyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Yolda bir rehbere mi ihtiyacınız var?

Yolda giderken telefon ile navigasyon kullanmak çoğu zaman konforlu ve kolay olmaz. Hele ki hava şartları müsait değilse bu bir zorluk oluşturur. Akıllı saatler navigasyon özelliğine sahip olduğu için gideceğiniz yerlere kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. İçerdiği yazılım sayesinde umduğunuzdan daha verimli bir navigasyon kullanımı gerçekleştirirsiniz.

Bugün kaç km yürüdün?

Gün içerisinde kaç adım attığınızı ya da ne kadar süre yürüdüğünüzü bilmek ister misiniz? İşte akıllı saatlerin bir avantajı da bu tür bilgileri kaydedip size günlük rapor olarak sunabilmesidir. Bunun yanında spor ve antrenman yaptığınızda özel ayarlardan kayıt alabilirsiniz.

Arama yapabilir miyim?

Akıllı saat denildiğinde arama özelliğinin olmadığını düşünmek kötü olurdu. Evet bu saatler ile aramalara cevap verebilir ya da ses kaydı atabilirsiniz. Telefonla yaptığınız birçok temel işlemi bu cihazlarda gerçekleştirme şansına sahipsiniz.

Yeni teknoloji kafanızın içine girebilir. Hazır mısınız?
Araştırmacılar ve Doktorlar uzun zamandır konuşmaya veya yazmaya dayalı olmadanbirisinin beyninden bilgi alabilmenin yollarını arıyorlar. Vücutları artıkhareket edemeyen veya konuşamayan insanlar için bu durum yardımcı olabilir.İmplante edilmiş elektrotlar, beynin hareket alanlarındaki sinyalleri…

Peki ya sosyal medya?

Sosyal medya bildirimlerinizi akıllı saatiniz sayesinde anlık olarak takip etme şansına sahipsiniz. Böylece andan kopmadan her anı verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Hem de konfor alanınız bozulmadan!

Bir kara deliğin ultra güçlü manyetik alanları tespit edildi
Bir kara deliğin etrafındaki manyetik alanın türünün ilk örneği, kara deliğinnasıl bir enerji türü yaydığını ve 5.000 ışık yılından fazla maddeyi uzaya nasılfırlattığını açıklayabilir. İlk Kara Delik beklenenden yüzde 50 daha büyükmüşİlk keşfedilen kara deliğinaslında beklenenden daha büyük oldu…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün