Agnes Gund ve ilginç koleksiyonu

Agnes Gund ve ilginç koleksiyonu

Agnes Gund, 1976'da New York Modern Sanat Müzesi heyetine katıldığından beri sanat dünyasına uzun süredir hakimdi. Konumunu, başta kadın sanatçılar olmak üzere tüm sanatçıların nesiller boyu kariyerlerini desteklemek için kullanmıştır.

Dünyanın en büyük resmi ve özellikleri
17.000 metrekarelik, At Sacha Jafri ’ın The Journey of Humanity adlı eseri Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tasdik edilmiştir. Dünyanın en büyük tablosuolarak kabul ediliyor. Devasa resim, Dubai’deki bir müzayedede inanılmaz birfiyata satıldı. En pahalı Basquiat resim çizimiJean-Michel Basqui…

Gund'un ilk büyük satın alımı Henry Moore'un bir heykeliydi. Ancak çok geçmeden bu parça üzerine çok fazla para harcadığı için suçluluk duydu. Daha sonra bu heykeli Cleveland Sanat Müzesi'ne bağışladı. İlk Moore heykel bağışından bu yana, Gund, koleksiyonundan yüzlerce eseri, özellikle 900'den fazla sanat eserini alan veya vaat edilen MoMA olmak üzere birçok ABD müzesine hediye etti.

Agnes Gund Koleksiyonu'ndan

Altı yıllık bir girişim olan Art for Justice Fund'u yaratmak için değerli Roy Lichtenstein ile yollarını ayırdı. Connecticut'taki Miss Porter's School'da mezun olduğu Bayan Porter's School'dan yararlanmak istedi.

İşte topladığı koleksiyondan bazı ilginç portreler:

Stanley Whitney, By the Love of Those Unloved

Stanley Whitney, renk ve soyutlama deneyleriyle tanınır ve bunun gibi canlı tonlara sahip renklerin düzensiz ızgaralar halinde düzenlendiği çok sayıda seri yaratır. Renklerin ve şekillerin yan yana gelmesi, kısmen sanatçının uzun süredir caza olan sevgisinden ilham alıyor. Bu resim şu anda Agnes Gund'un yemek odasındaki şöminenin üzerinde asılı duruyor.

Diğer koleksiyondan portreler:

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün