69 milyon dolara alınan dijital sanat eseri

69 milyon dolara alınan dijital sanat eseri

Hindistan doğumlu bir blockchain girişimcisi, geçen hafta bir dijital sanat eseri için 69,3 milyon dolar ödeyen gizemli alıcı olarak kendini açıkladı.

Singapur merkezli programcı Vignesh Sundaresan Perşembe günkü bir blog yazısında, "Kızılderililere ve renkli insanlara, kendilerinin de sanatın patronları olabileceğini göstermek için" şimdiye kadar satılan en pahalı dijital sanat eserlerini satın aldığını söyledi.

Caroline Wiseman’in ilginç plaj sanatı
Dört demir parça, yakın zamanda, sahibi Caroline Wiseman tarafından Suffolk’takiAldeburgh sahiline yerleştirilmişti. Görüntülerin öğrenilmesinden sonra AntonyGormley’den büyük tepki geldi. Wiseman, Antony’nin tepkisinin ”üzücü” ve ”gereksiz” olduğunu ve o zamandan beri parçaları özel bir koleksiy…

Metakovan takma adıyla Sundaresan'ın dijital sanatçısı Beeple'ın "Everydays: The First 5000 Days" adlı eserinin haklarını kazandığı bir teklif verme sürecinin, son anları için 11 Mart'ta yaklaşık 22 milyon izleyici Christies sitesini takip etti.

Büyük bir müzayede evi tarafından şimdiye kadar satılan ilk tamamen dijital NFT tabanlı sanat eseri olan 5.000 görselden oluşan sanal kolaj için teklif verme, fiyatların fırlamasından önce 100 dolardan başlamıştı.

21,069 piksel x 21,069 piksel (316,939,910 bayt).

Son zamanlarda sanat dünyası, her tür dijital sanattan para kazanma fırsatı olduğunu gördü. Yatırımcılar ise dijital sanatı ticareti yapılacak yeni bir meta olarak görüyorlar.

Perşembe günkü ayrıntılı blog yazısında, "parasız" bir mühendislik öğrencisinden milyoner bir seri girişimciye yükselişini, 2013'teki kripto para birimlerini keşfetmesine borçlu olduğunu dile getirdi.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün