50.000'den fazla kitaba ev sahipliği yapan devasa kütüphane tasarımını keşfedin 😍

50.000'den fazla kitaba ev sahipliği yapan devasa kütüphane tasarımını keşfedin 😍

50.000'den fazla kitaba sahip olmasına rağmen, Kadokawa Kültür Müzesi'nin merkezindeki devasa kütüphane, sadece kitapseverler veya yeni bir kitap bulmayı uman meraklı okuyucular için değil.

Ünlü mimar Kengo Kuma tarafından tasarlanan kule , RK olarak çalışan Ryosuke Kosuge'nin geçtiğimiz günlerde yeni bir fotoğraf serisini belgelediği geleneksel bir kitap koleksiyonundan daha doğru bir kültürel buluşma alanı olarak değerlendirilebilir.

Tasarım yeteneği nasıl geliştirilir? Tasarım yeteneği ve ötesi
Tasarım yeteneği geliştirilebilir mi? Tasarımcılar kendini geliştirmek için neler yapabilir gibi sorulara farklı yanıtlar paylaştık.

Tokyo bölgesel kütüphanesi, açılışından sadece aylar sonra, arka planda kademeli raflar ve metal yürüyüş yolları ile çeşitli müzik ve tiyatro performanslarına ev sahipliği de yaptı.

Mimariyi bir oyun alanı olarak yorumlamak: Kore Ulusal Müzesi
Nameless Architecture tarafından tasarlanan bu çocuk oyun alanı farklı eksenlerde ve dairesel formda..
Panthéon’da ortaya çıkardığı anıtsal
Fransa’da yapılan benzersiz bir ses teknolojisi, Cumhurbaşkanı’nın 11 Kasım Çarşamba günü Paris’teki Panthéon’da ortaya çıkardığı anıtsal eserin arkasında saklı bulunuyor .

Fotoğraflarını Kadokawa'nın Instagram'da görebileceğiniz etkinliklerin çoğu, mevcut projeksiyon haritalama teknolojisini ve gömülü ekranları kullanarak, büyük ölçüde ahşap kaplı alanı şeker renkli bir parıltıyla aydınlatan sürükleyici deneyimler yarattı.

Çok amaçlı mekanı yukarıdan da görmek için bu drone turunu izleyin ve Instagram'da RK'nın şehir hayatını yakalayan mimari fotoğraflarından daha fazlasını hemen keşfedin.

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün