4056 Adet el çizimi kullanılarak oluşturulan animasyon klip

4056 Adet el çizimi kullanılarak oluşturulan animasyon klip

Çoğu müzik videosunun ardındaki süreç, bir sanatçının tepki verdiği ve karşılık gelen bir görselle eşleştirdiği bir ses parçasıyla başlar.

Vincent de Boer bunu en iyi bilen sanat yönetmenlerinden biri. Hollandalı sanatçı, 2017'den beri caz dörtlüsü Ill Consended ile çalışıyor, grubun büyük ölçüde doğaçlamalardan oluşan melodilerini dinliyor ve 11 albüm kapağının fotoğraflarının yanı sıra buna uygun soyut animasyonlar yaratıyor.

Ancak en son işbirlikleri olan " The Stroke " için grup, geleneksel iş akışını tersine çevirdi.

Yaratıcı ortağı Hans Schuttenbeld'in yardımıyla de Boer, karanlık, geometrik şekillerden hayali yaratıklara ve bir trippy kompozisyonundan diğerine geçiş yapan sahnelerden oluşan bu animasyon filmi için 4.056 kareyi kendi elleriyle çizdi.

Ortaya çıkan ürün bir müzik videosu, iki sanat formu arasındaki uyumlu bir ilişkide uygun riffleri de Boer'in şekil değiştirme dizileriyle eşleşerek güzel bir kompozisyonu meydana getiriyor.

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün