2020 yılın hava fotoğrafçısı ödülünü kazananlar

2020 yılın hava fotoğrafçısı ödülünü kazananlar

AccuWeather , bu yıl 2020 Yılının Hava Fotoğrafçısı yarışması için Royal Meteorological Society ile ortaklık kuruldu.

AccuWeather , bu yıl 2020 Yılının Hava Fotoğrafçısı yarışması için Royal Meteorological Society ile ortaklık kuruldu. Jüri, Rudolf Sulgan'ı 2020 yılının hava durumu fotoğrafçısı olarak seçti.
Bu fotoğraflar bizi , çekildikleri sırada oradaymışız gibi hissettiriyor, güçleri bizi sahnenin kalbine sürüklüyor. “Blizzard” a yakından baktığımızda soğuk kış havasını, yüze çarpan kar taneleri ve karın tadını çıkaran insanları neredeyse hissedebiliyoruz. Çerçeveleme kusursuz ve sürükleyici.

"Blizzard". New York'ta bir kar fırtınasının kazanan görüntüsü. (Fotoğraf: Rudolf Sulgan / Kraliyet Meteoroloji Topluluğu Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"Frosty Bison". Kış sıcaklıklarının –20 ile –50C arasında değiştiği Yellowstone ulusal parkında çekilmiştir. (Fotoğraf: Laura Hedian / Royal Meteorological Society'nin Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"El Chaltén". Merceksi olarak bilinen nadir uçan daire şeklindeki bir bulut, Arjantin'deki bir kaya oluşumunun üzerinde beliriyor. (Fotoğraf: Francisco Javier Negroni Rodriguez / Kraliyet Meteoroloji Topluluğu Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülleri)

"Susamış Dünya". Bir insansız hava aracı atışı, Bangladeş'te kuraklıktan muzdarip tarlaları geçen köylüleri yakaladı. (Fotoğraf Abdul Momin / Royal Meteorological Society'nin Yılın Hava Fotoğrafç "El Paso Üzerinde Şafak Öncesi Fırtına". Teksas şehrinin çöl ve şehir merkezinde bir fırtına kopar. (Fotoğraf: Lori Grace Bailey / Kraliyet Meteoroloji Derneği Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)ısı Ödülü)

"Baraj Islak". Su, Cumbria'daki Wet Sleddale'de 21 metre yüksekliğindeki baraj duvarından aşağıya doğru akıyor .. (Fotoğraf Andrew McCaren / Royal Meteorological Society'nin Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülleri)

"Mammatus Salgını". Mammatus, güçlü gök gürültülü fırtınalarla ilişkili olarak ortaya çıkan bir bulut türüdür. Bunlar Almanya'da Frankfurt am Main üzerinde belirdi. (Fotoğraf: Boris Jordan / Royal Meteorological Society'nin Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"Baykal Hazinesi". Sibirya'daki Baykal Gölü'nde gün ortası güneşi tarafından arkadan aydınlatılan bu kar tepeciği fotoğrafı halkın favorisi seçildi. (Fotoğraf: Alexey Trofimov / Kraliyet Meteoroloji Topluluğu Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"Kızıl Terör". İnanılmaz bir kasırga Colorado kırsalını süpürüyor. (Fotoğraf: Tori Jane Ostberg / Kraliyet Meteoroloji Derneği Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"Çay Tepeleri". Vietnam'daki Phu Tho eyaletinin çay tepelerinde sabah erken saatlerde sis. (Fotoğraf: Vu Trung Huan / Kraliyet Meteoroloji Topluluğu Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"Ağaçlar ve Sis". Colorado, Broomfield yakınlarındaki acı soğuk bir manzarada, sisli bir bankanın önünde buzlu ağaçlar. (Fotoğraf Preston Stoll / Royal Meteorological Society'nin Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

"Donmuş Yaşam". Genç Fotoğrafçı kategorisinin galibi, Rusya'da buzda donmuş bir yaprağın bu görüntüsü oldu. (Fotoğraf: Kolesnik Stephanie Sergeevna / Kraliyet Meteoroloji Derneği Yılın Hava Fotoğrafçısı Ödülü)

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün