13 - 20 Şubat Tarihleri arasında öne çıkan tasarım haberleri

13 - 20 Şubat Tarihleri arasında öne çıkan tasarım haberleri

TasarımHaber yayına gireli tam 20 gün oldu. Bu kadar kısa süre içerisinde 50+ aboneye ulaştık 🥰. Google Haberler, sosyal medya hesaplarımız ve tekil ziyaretçi sayılarımızda sitemizde geçirilen zaman anlamında da inanılmaz bir yükseliş oldu.👻

Tasarımcılar için günlük tasarım ihtiyacınızı karşılayabilecek çerezlik içerikleri, sanat odaklı üretimleri paylaştığımız çok keyifli bir içerik spektrumu oluştu bile.

Zaman ilerledikçe PodCast, TH Video kanalı ile bir takım yeni ek içerik alanlarına da yöneleceğiz. Şimdi sizlerle bu haftanın öne çıkan tasarım ve sanat, teknoloji odaklı içeriklerini paylaşmak istedim. Ve önümüzdeki günlerde haftanın öne çıkan içeriklerini paylaşmaya bu şekilde devam edeceğiz.

İçerikleri kaçıranlar için hem güzel bir derleme olacak, hem de yayın akışımıza bir yeni varyasyonu daha kazandırmış olacağız böylelikle..

13 ŞUBAT - 20 ŞUBAT 2021 Tarihleri Arası TasarımHaber'de öne çıkan bazı içeriklerimiz;

Mizah, keyifli ve eğlenceli içeriklere zaman içerisinde daha fazla yer vermek istiyoruz. Bu bağlamda aşağıdaki haberimiz çok ilginizi çekecek.

Tasarımcıların yaşadığı zorluklarla ilgili 15+ komik tweetler
Tasarımcıların mesleklerini en fazla seven meslek grubu olmaları, mesleklerine duydukları sevgiden gelen çoğunlukla mizah içerikli paylaşımlarını sizler için bir araya getirdik.

Tasarımcılar için faydalı, tasarımcı olmayanlar için de sektörümüze yönelik iç görü yaratabilecek karikatür içerikleri ilerleyen günlerde daha fazla göreceksiniz.

Tasarım yeteneği nasıl geliştirilir? Tasarım yeteneği ve ötesi
Tasarım yeteneği geliştirilebilir mi? Tasarımcılar kendini geliştirmek için neler yapabilir gibi sorulara farklı yanıtlar paylaştık.
İyi bir tasarımcı olmak için 25 faydalı ipucu - TasarımHaber
Tasarımcılar hayallerinin peşinden koşar. En iyi tasarımcılar ise peşinden koşulan hayallerin neticesinde ulaşılan kimselerdir. İşte bu söz aslında herşeyi açıklıyor.
Tasarım yeteneği nasıl geliştirilir? Tasarım yeteneği ve ötesi
Tasarım yeteneği geliştirilebilir mi? Tasarımcılar kendini geliştirmek için neler yapabilir gibi sorulara farklı yanıtlar paylaştık.

Tabiki de üretimlerin yeri TH'de apayrı.. Tasarımcılar için ilham kaynağı niteliğinde üretimleri yorumlayarak paylaştığımız bazı kaçırmış olabileceğiniz içerikleri aşağıda paylaştım:

Analog saate modern bir bakış açısı kazandıran tasarım
Analog saatlere farklı bir yaklaşım kazandıran modern OneClock’u keşfedin. İşte detaylar haberimizde..
Tasarımcının karantina sürecinde yaptığı Bugatti yorumunu keşfedin
Shenzhen merkezli endüstriyel tasarımcı Rafal Czaniecki, Bugatti’yi TERRACROSS adı verilen fütüristik konseptli bir 4 x 4 ’e dönüştürdü.
Vücudu giyilebilir mimari ile süsleme fikrinden ilham aldılar
Los Angeles merkezli tasarım studyosu Zimarty Loop koleksiyonu, her biri iç içe geçmiş üç boyutlu formda olan bir kolye, bileklik, yüzük ve küpelerden oluşuyor.

Ve tabiki de son olarak TH'nin olmazsa olmazlarından SANAT içeriklerimiz de mutlaka kaçırmamanız gerekenler arasında..

Sıradışı ürünlerin sıradan ürünlerle inşa edilmesi
Mizahla dolu, akıllıca düzenlenmiş kompozisyonlar, kırmızı bir kalemi birmegafona veya yayılmış bir kitabı bir kedinin bıyığına rahatça dönüştürüyor. Christoph Niemann [https://www.christophniemann.com/] ölçek ve konumunmanipülasyon ya da bir çeşit göz yanılması yöntemiyle haftalık bir çizim seri…
Gerçeküstü fotoğrafçılık sanatının en iyi temsilcisi: Cristina Coral
Fotoğrafçı Cristina Coral , görünüşte sıradan sahneleri yanılsamayla dolu gerçeküstü görüntülere dönüştüren ince değişikliklerden hoşlanıyor.
Amerika’lı ressamdan kendini dekore eden resim çalışmaları
Aniela Sobieski’nin , portresinin her yönüne nüfuz eden bir büyü olan “kendini dekore etmeye yönelik insan dürtüsü” herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte kompozisyonlar yaratıyor.
Vücudu giyilebilir mimari ile süsleme fikrinden ilham aldılar
Los Angeles merkezli tasarım studyosu Zimarty Loop koleksiyonu, her biri iç içe geçmiş üç boyutlu formda olan bir kolye, bileklik, yüzük ve küpelerden oluşuyor.

Tasarım haberleri, sanat ve tasarım camiasından öne çıkan son dakika haberleri, tasarımcıların ilgisini çekebilecek tüm faydalı içerikler ile çok daha fazlası için TH'e abone olabilirsiniz.

Ücretsiz abonelik seçeneğine ilave olarak ayda sadece 2 EURO ödeyerek, ya da senelik tek sefere mahsus 12 EURO karşılığında yukarıdakiler gibi pek çok ÖZEL HABER İÇERİĞİ, makale bir tık uzağınızda. Üstelik reklamsız TH deneyimi ve ekstra bir çok ayrıcalık sahibi olabiliyorsunuz. TasarımHaber'e hemen abone olmak için burayı tıklayabilirsiniz. 🙋‍♀️

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün